Accident grav la Borleşti: 2 răniţi transportat la spital!

Echipajele SMURD au intervenit joi la 28 de cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, dintre care, la 4 dintre acestea s-a deplasat terapia intensivă mobilă. La ora 14.18, un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat şi un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă de la Detaşamentul de Pompieri Piteşti au intervenit în comuna Merişani, sat Borleşti, la un accident rutier în urma căruia un autoturism s-a răsturnat. De asemenea, la faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje de Poliţia Rutieră şi Criminalistică, care au demarat cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor în care s-a produs incidentul rutier. În urma accidentului au rezultat două victime: o fată în vârstă de 18 ani, policontuzionată şi un băiat de 18 ani, cu plăgi la membrele superioare şi contuzie claviculă stângă. Acestora li s-au acordat îngrijiri medicale şi au fost transportaţi la spital. Se pare că accidentul a avut loc pe fondul unei depăşiri neregulamentare, şoferul autoturismului agăţând în momentul în care dorea să revină pe banda sa de mers un camion. Din carambol, maşina a părăsit partea carosabilă şi a ajuns pe câmp, suferind avarii serioase. În cauză se continuă cercetările de către agenţii de poliţie.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
