Şoferul care a făcut accident pe str. Rm. Vâlcea are 24 ore să se prezinte la Poliţie!
Sâmbătă noaptea, în jurul orei 03.00, liniştea locuitorilor de pe str. Rm. Vâlcea din municipiul nostru a fost tulburată de un zgomot puternic. Un conducător auto a lovit unul dintre autoturismele parcate în zonă. Omul nu a mai stat să vadă a cui era maşina, să discute cu proprietarul şi a plecat. Cineva a sunat la 112, iar la faţa locului s-a deplasat un echipaj de la Poliţia Curtea de Argeş. Cum accidentul nu a fost înregistrat ca fiind unul cu victime, agenţii au întocmit documentele necesare pentru o tamponare. Legislaţia prevede ca în astfel de cazuri, nefiind victime, şoferul care a produs pagubele să se prezinte în termen de 24 ore la Poliţie. Dacă după termenul prevăzut de lege nu vine singur să spună ce a făcut, se vor extinde verificările, va fi identificat şi sancţiunea pe care o riscă este reţinerea permisului de conducere.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
