Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 23:07

Familie de căprioare reîntregită cu ajutorul poliţiştilor

Sâmbătă după-amiază, doi agenţi de poliţie din Vâlcea au salvat doi pui de căprioară care se rătăciseră de mama lor şi care nu mai aveau putere să se deplaseze, cel mai probabil din lipsa hranei. Agentul principal de poliţie Cătălin Păuceanu şi agentul de poliţie Cosmin Roşianu au protejat puii de căprioară de câinii care le ameninţau viaţa şi au cerut sprijin de specialitate reprezentanţilor A.J.V.P.S. Vâlcea. De asemenea, împreună cu aceştia, agenţii au găsit-o pe mama-căprioară în apropierea pădurii din comuna Măldăreşti. Odată reîntorşi lângă mama lor şi hrăniţi de aceasta, puii au prins putere să zburde din nou prin pădure. Un exemplu de implicare care merită din plin să fie adus la cunoştinţa opiniei publice!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It