Fără premii pentru elevii din Curtea de Argeş la concursurile pompierilor!
Aşa cum bine cunosc cititorii ziarului nostru, elevii din Curtea de Argeş s-au numărat în ultimii ani printre protagoniştii concursurilor organizate de ISU Argeş, şi amintim aici "Cu viaţa mea apăr viaţa" şi "Prietenii Pompierilor". Din păcate, în acest an, municipiul nostru s-a întors cu mâna goală de la concursurile tematice amintite, care au avut loc în perioada 19-20.05.2017, sub coordonarea ISU Argeş. În urma competiţiei, clasamentul pentru elevii de şcoală gimnazială a fost acesta: locul I - Şcoala "Ion Minulescu" Piteşti; locul II - Şcoala Poienarii de Muscel şi locul III - Şcoala Aninoasa. În clasamentul pentru elevii de liceu, locul I a fost ocupat de Liceul Tehnologic Astra Piteşti, iar locul al II-lea de Liceul Tehnologic Vedea. La finalul competiţiei, copiii au primit diplome şi premii în bani, care au fost asigurate de Consiliul Judeţean Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
