Căţel salvat de pompieri
Un incendiu care a izbucnit vineri după-amiază într-un apartament situat în municipiul Piteşti, pe strada Craiovei, ar fi putut avea consecinţe tragice dacă pompierii locali nu ar fi intervenit cu promptitudine. Aceştia au salvat, din apartamentul în care s-a produs incendiul, un căţel. Echipa de căutare-salvare a pătruns, prin fumul dens degajat de incendiu şi a găsit animalul speriat şi intoxicat cu fum. Acesta a fost transportat la ambulanţa SMURD, unde i s-au acordat îngrijiri medicale. Zece pompieri au intervenit cu o autospecială cu apă şi spumă şi cu o autoscară mecanică pentru stingerea incendiului. Mai multe persoane din blocul respectiv s-au autoevacuat, la recomandarea salvatorilor. Incendiul s-a manifestat doar intr-o încăpere din apartament. Nu au existat victime, însă au primit îngrijiri medicale la faţa locului proprietara apartamentului şi fiica ei, deoarece prezentau atacuri de panică.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
