Record de amenzi: 90.000 lei într-o singură zi!
La sfârşitul săptămânii, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 271 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 90.395 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 30 permise de conducere şi au retras 9 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
