Dacia a donat o maşină Ministerului Mediului
La începutul acestei săptămâni, Grupul Renault România a semnat contractul având ca obiect cedarea spre folosinţă gratuită către Ministerul Mediului a unui autoturism Renault ZOE Electric, cea mai vândută maşină electrică din Europa în 2016, pe care vizitatorii expoziţiei din 11 mai, cu prilejul lansării programelor RABLA şi RABLA PLUS, au putut-o admira, alături de celelalte mărci de automobile electrice şi hibrid. La evenimentul semnării contractului au luat parte doamna viceprim-ministru Graţiela Leocadia Gavrilescu, ministrul Mediului şi, din partea Grupului Renault, o delegaţie condusă de domnul Yves Caracatzanis, director general G.R. Romania, preşedinte director general Dacia. În cadrul întâlnirii au fost abordate subiecte vizând performanţele Grupului Renault şi rezultatele programelor RABLA şi RABLA PLUS după primele zile de la lansarea acestora.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
