Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 00:15

Amenzi de peste 500 milioane lei vechi

Miercuri, lucrătorii de la Serviciul Rutier Argeş şi cei din cadrul structurilor municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate au fost aplicate 216 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 50.590 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 17 permise de conducere şi au fost retrase 4 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It