Prins beat la volan şi cu permisul suspendat
La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii din Curtea de Argeş l-au depistat pe strada Valea Iaşului pe I.V. (61 ani), din municipiu, în timp ce conducea un autoturism deşi avea suspendat dreptul de a conduce. Ca o circumstanţă agravantă, acesta se afla la volan şi sub influenţa băuturilor alcoolice. De parcă nu erau de ajuns două infracţiuni, bărbatul a refuzat şi recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit un dosar penal, iar acum şoferul are timp să se gândească ce explicaţie le va da judecătorilor pentru atitudinea sa.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
