Peste 40.000 lei amenzi într-o singură zi!
Duminică, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate au fost aplicate 162 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 40.955 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 15 permise de conducere şi au fost retrase 7 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
