Şi amendat, şi cu lemnele confiscate!
Poliţiştii de la Secţia Rurală Domneşti l-au depistat pe D.Ş. (27 ani), din comuna Pietroşani, în timp ce transporta 13,1 mc material lemnos având avizul primar de însoţire al materialului lemnos completat necorespunzător. Tânărul a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 4.000 lei, iar cantitatea de material lemnos a fost confiscată şi predată în custodie Ocolului Silvic Domneşti.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
