Monument dedicat constructorilor Transfăgărăşanului
Mâine, de la ora 11.30, la km. 102+200 m, punctul Piscu Negru, vor avea loc manifestările de inaugurare, dezvelirea şi sfinţire a aşezământului. Şi-au anunţat prezenţa la manifestările cultural-artistice şi religioase care se vor desfăşura cu această ocazie reprezentanţi ai Prefecturii şi Consiliului Judeţean Argeş, dar şi ai Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului. Constantin Băjenaru, preşedintele Federaţiei Societatea Civilă Românească transmite că simbolistica întregului eveniment poate fi sintetizată astfel: "Jertfă, Glorie, Patrie, Onoare, Omagiu".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
