Se elimină tarifele de roaming
Din 15 iunie, tarifele de de roaming vor fi eliminate, ceea ce va permite consumatorilor europeni să telefoneze, să trimită SMS-uri şi să folosească date pe mobil, atunci când călătoresc în alt stat UE, la aceleaşi costuri ca acasă. În plus, utilizatorii vor beneficia de abonamentele obişnuite atunci când călătoresc periodic în străinătate. Dacă vor depăşi limitele stabilite în contracte atunci când sunt în roaming, costurile suplimentare nu vor fi mai mari decât limitele convenite încă din luna fenruarie a acestui an de membrii Parlamentului European, Consiliului şi ai Comisiei Europene.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
