Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 01:23

A murit înecat!

Luni, în jurul orei 17.00, s-a dat apelul la 112 prin care Dispeceratul ISU Argeş a fost anunţat despre faptul că un tânăr de 23 ani a intrat într-un lac din comuna Cotmeana, sat Dealul Pădurii şi nu a mai ieşit. La locul indicat s-au deplasat două echipaje cu două bărci pneumatice cu motor şi echipajul SMURD de Terapie Intensivă Mobilă. În sprijin a fost solicitat un echipaj cu scafandri de la ISU Vâlcea. După aproximativ 3 ore de căutări, trupul tânărului a fost găsit şi scos la suprafaţă de scafandri. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru acesta. Cu această ocazie, se transmite din nou o atenţionare către cei care în aceste zile caniculare vor să facă baie în lacuri sau baraje care nu sunt amenajate: pentru siguranţa lor să respecte indicaţiile cu "Scăldatul interzis!". 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It