Amenzi cu nemiluita!
Poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei din cadrul structurilor municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate au fost aplicate 228 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 54.130 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 21 permise de conducere şi au fost retrase 10 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
