Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 01:33

Poliţia Argeş a depăşit recordul: amenzi de un miliard lei vechi!

În weekend-ul trecut, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate au fost aplicate 301 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 108.325 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 32 permise de conducere şi au fost retrase 8 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It