Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 02:41

Văcuţă scoasă din noroi de pompieri

Este binecunoscut faptul că au fost destul de multe cazuri de genul acesta, când proprietarii de animale au solicitat ajutor la 112 să-şi scoată animalele din şanţuri, gropi sau din nămol. La fel s-a întâmplat şi zilele trecute, când un echipaj de urgenţă de la Detaşamentul din Curtea de Argeş a intervenit în comuna Muşăteşti pentru salvarea unei bovine căzută în capcana noroiului dintr-un pârâu. Animalul a fost extras cu un dispozitiv format din furtunuri şi o cordiţă de salvare. La intervenţia a fost nevoie şi de ajutorul celor de la Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă din localitate.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

 

Pin It