Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 02:41

A dărâmat stâlpul cu Golful!

Zilele trecute, conducătorul auto al unui autoturism marca Volkswagen Golf a intrat cu maşina într-un stâlp, în zona Electroargeş, iar în urma accidentului a fost nevoie şi de intervenţia pompierilor. Un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a stins incendiul izbucnit la cablurile electrice de pe stâlpul de electricitate. A ars izolaţia cablurilor electrice şi, din fericire, nu s-a extins focul.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It