Lucrezi în condiţii de izolare? Uite ce drepturi ai!
Potrivit prevederilor legale privind cerinţele minime de securitate şi sănătate pentru locurile de muncă, se consideră că un angajat lucrează în condiţii de izolare atunci când nu are contact vizual şi comunicare verbală directă cu alţi lucrători, pentru o perioadă de timp mai mare de o oră. Personalul care lucrează în condiţii de izolare trebuie să fie informat cu privire la manevrarea echipamentului de muncă, starea acestuia, riscurile de accidentare şi modul de actiune în caz de apariţie a acestora, comportamentul adecvat în cazul producerii unei avarii sau al apariţiei unei situaţii critice, acordarea primului ajutor, utilizarea sistemului de supraveghere şi de legătura cu exteriorul. Reprezentanţii ITM Argeş anunţă că obligaţia angajatorului este să numească, prin decizie, o persoană cu atribuţii concrete să supravegheze angajaţii care lucrează în condiţii de izolare. De asemenea, pentru a se putea interveni în timp util în caz de accident sau avarie la locurile de muncă în condiţii de izolare, angajatorul trebuie să asigure dotări cu mijloace tehnice care permit legătura cu persoana care asigură supravegherea, prin centrale, dispozitive de alarmare prin unde radio, telefon, cameră de luat vederi şi monitor. În controalele pe care le vor efectua, inspectorii ITM Argeş vor verifica dacă se respectă aceste prevederi, iar în situaţia în care vor fi constatate deficienţe vor fi dispuse măsuri pentru remedierea acestora. Se subliniază că nerespectarea reglementărilor legale privind securitatea şi sănătatea în muncă, referitoare la amenajarea locurilor de muncă în condiţii de izolare, constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă de la 5.000 lei la 10.000 lei.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
