Schimbare la comanda Batalionului 33 Vânători de Munte POSADA
Săptămâna aceasta a avut loc ceremonia de predare-primire a funcţiei de comandant, la care au luat parte primarul Constantin Panţurescu, vicele Gabriel Jubleanu, comandanţii principalelor instituţii de ordine din municipiu, Ştefan Dumitrache, consilier local şi director al Muzeului, foşti comandanţi şi cadre militare ale Batalionului 33 Vânători de Munte POSADA. Lt. col. Florin Corneliu Şoltuz i-a predat comanda unităţii militare lt. col. Antonio-Daniel Alexe. Noul comandant a fost numit în funcţie în data de 19 iunie 2017. Anterior a avut următoarele funcţii de conducere: în perioada 2007-2010 a fost şef S2 Informaţii la Batalionul 206 Artilerie Ghimbav, între 2011-2013, şef Birou Planificare Informaţii din Brigada 2 Vânători de Munte Sarmizegetusa, iar din noiembrie 2013 până în iunie 2017 - şef de stat major al Batalionului 2.2.9. Logistic. Pe plan personal, noul comandant este căsătorit şi are un copil!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
