Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 02:43

Încă un dosar penal la Curtea de Argeş! 

La filtrul format pe strada 1 Decembrie 1918, agenţii de la Biroul Rutier din cadrul secţiei municipale l-au oprit în trafic, pentru verificări de rutină, pe N.M.B. (39 ani), din Curtea de Argeş. Numai că atunci când omul a fost testat cu aparatul etilotest, s-a stabilit faptul că acesta consumase alcool înainte de a se urca la volan. Bărbatul a fost condus la Spitalul Curtea de Argeş, pentru recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere sub influenţa băuturilor alcoolice. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It