Racordări ilegale la curent
Poliţiştii de la Secţia Rurală Domneşti, luptători din cadrul Serviciului Acţiuni Speciale Argeş, împreună cu reprezentanţi ai societăţii de distribuţie a energiei electrice au acţionat pentru identificarea persoanelor care au intervenit în mod neautorizat asupra instalaţiilor electrice. Acţiunea a avut loc la Mălureni, unde 13 abonaţi au fost verificaţi şi s-a constatat că N.I.P. (20 ani), G.M.G. (30 ani) şi L.I. (35 ani) s-au racordat ilegal la reţeaua de energie electrică şi au intervenit neautorizat asupra instalaţiilor electrice în scopul sustragerii de energie electrică. În toate cazurile au fost întocmite dosare penale, iar cel mai probabil, cei indicaţi ca făptuitori vor trebui să dea socoteală în faţa magistraţilor pentru fapta sa.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
