Bilanţul de weekend
În doar 24 ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 170 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 37.560 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 10 permise de conducere şi au fost retrase 5 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
