A căzut cu bicicleta în canal!
Joi seara, la ora 19.29, un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim-ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit în municipiu, pe strada Meşteşugarilor, pentru un pacient în vârstă de 69 de ani. Acesta prezenta o suspiciune de fractură la membrul inferior stâng, în urma unei căzături de pe bicicletă într-un canal de aproximativ un metru. Echipajul SMURD i-a acordat îngrijiri medicale şi l-a transportat la spital, pentru investigaţii suplimentare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
