Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 04:14

Copaci căzuţi în Argeş

 

În urma ploilor abundente, astăzi, în judeţul nostru s-au înregistrat şi trei situaţii în care autorităţile au fost nevoite să intervină la căderi de copaci pe carosabil. La Poiana Lacului s-a sunat la 112 şi s-a semnalat faptul că un copac a avariat un autoturism, însă, în momentul în care echipajele de pompieri s-au deplasat pentru degajare, proprietarul mutase maşina. Peste mai puţin de o oră, pe DN 81, pe raza localităţii Linteşti, a căzut un alt copac şi a avariat un TIR. În fine, în jurul orelor 14.00, un nou apel la 112 semnala faptul că un arbore a căzut într-o parcare din Piteşti, în zona Eroilor. Din fericire, în toate cazurile nu s-au înregistrat victime! 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

 

Pin It