Trei tineri încarceraţi pentru ameninţări
Poliţiştii din cadrul Biroului Investigaţii Criminale Piteşti au continuat cercetările în mai multe dosare penale întocmite sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tăiere ilegală de arbori, tentativă la tâlhărie şi lovire sau alte violenţe. Ultimul dosar penal a fost deschis după ce câţiva tineri au decis că trebuie să se răzbune pe cei care au oferit ajutor justiţiei. Din cercetări, poliţiştii au stabilit că, în perioada august 2015 - ianuarie 2017, N.L.N. (26 ani), P.M.I. (25 ani) şi M.C.C. (29 ani), toţi din comuna Cocu, ar fi săvârşit mai multe infracţiuni de tăiere de arbori, ar fi ameninţat cu acte de violenţă şi ar fi agresat 4 persoane cu care intrau în conflicte spontane, sub diferite pretexte. Cei trei bărbaţi au fost reţinuţi pe bază de ordonanţă pentru 24 ore şi au fost prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de punere în mişcare a acţiunii penale şi luarea unei măsuri cu caracter preventiv. Unitatea de Parchet a dispus faţă de aceştia măsura controlului judiciar pentru 60 zile.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
