Găsit inconştient în casă
Mai multe echipaje de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit cu o autospecială şi ambulanţa SMURD pe strada Banu Mărăcine pentru deblocarea uşii unui apartament situat la etajul II. S-a pătruns în locuinţă pe fereastra de la balcon, cu ajutorul scării culisabile, iar în interior a fost găsit proprietarul, în vârstă de 75 ani. Omul era conştient, dar căzuse în hol şi era în imposibilitatea de a se mai deplasa. Echipajul SMURD i-a acordat asistenţă medicală şi l-a transportat la spitalul municipal pentru mai multe îngrijiri de specialitate.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
