Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 06:17

Băutura i-a lăsat pietoni!

Nu mai puţin de trei conducători auto au picat "în plasa" agenţilor de la Secţiile de Poliţie Rurală Domneşti şi Tigveni, fiind depistaţi la volan în stare de ebrietate. Astfel, G.I. (58 ani), din municipiul Râmnicu Vâlcea, a fost prins pe DN 73C, pe raza comunei Domneşti, G.P. (30 ani), din comuna Sălătrucu, pe DJ 703H, în localitatea de domiciliu, iar în noaptea de duminică spre luni, A.M. (37 ani), din comuna Cepari, pe DC Schitu Matei, pe raza comunei Ciofrângeni. Cei trei bărbaţi au fost conduşi la Spitalul Municipal Curtea de Arge, acolo unde le-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Fiecare dintre ei s-a ales cu câte un dosar penal pentru conducere în stare de ebrietate pe drumurile publice şi, în funcţie de rezultatul alcoolemiei, vor răspunde în justiţie pentru faptele lor.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It