Felicitări pentru salvamontiştii argeşeni din partea MApN
Angajaţii Salvamont Argeş au fost felicitaţi de către comandantul Statului Major al Forţelor Terestre, general de brigadă Marius Harabagiu, pentru operativitatea şi profesionalismul de care au dat dovadă în cadrul misiunii de salvare a militarilor implicaţi în accidentul din 29 iunie. "Reprezentanţii Armatei Române au trimis o scrisoare în acest sens către Salvamont Argeş prin care şi-au exprimat recunoştinţa faţă de salvatorii montani din Piteşti, Câmpulung, Curtea de Argeş şi Nucşoara care au luat parte la această misiune. Este pentru a doua oară în ultimele luni, când Salvamont Argeş primeşte felicitări pentru o misiune îndeplinită în mod profesionist. De curând, organizatorii Memorialului <<Bebe Nistorescu>> au felicitat serviciul de salvatori montani pentru maniera profesionistă în care a fost organizat şi s-a desfăşurat evenimentul", ne-a declarat Cristian Toma, salvamontist din cadrul structurii judeţene. În adresa semnată de generalul maior Marius Harabagiu, şeful Statului Major al Forţelor Terestre, se recunoaşte operativitatea şi profesionalismul dovedite în îndeplinirea misiunilor de salvare a militarilor în tragicul eveniment rutier, precum şi în operaţiunile de recuperare a epavei autocamionului.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
