Avansări la Jandarmeria Argeş
Ieri, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş a avut loc o adunare festivă în cadrul căreia trei jandarmi care au făcut parte din corpul subofiţerilor au fost avansaţi în cel al ofiţerilor, ca urmare a absolvirii cu diplomă de licenţă a programului de formare iniţială al Academiei de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza", forma de învăţământ cu frecvenţă redusă. Acestora le-a fost acordat gradul de sublocotenent şi au fost încadraţi în funcţiile de comandant de pluton şi comandant de grupă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
