Angajamentul omului de afaceri Dumitru Tudor: "Vom face ordine în clădirea noastră de la Sf. Gheorghe!"

Zilele trecute, la redacţia ziarului am primit o sesizare din partea unui cititor care ne-a semnalat faptul că în spatele clădirii de la Sf. Gheorghe este o încăpere plină cu gunoaie. Este vorba despre un mic spaţiu la care se ajunge pe drumul din spatele bisericii din zonă. Informaţia a fost verificată şi este vorba despre o fostă toaletă publică, în momentul de faţă dezafectată, ce a fost folosită drept pubelă de gunoi de oamenii certaţi cu bunul simţ. Contactat telefonic pentru a-i semnala acesastă problemă într-o clădire aflată în patrimoniul Vidraru Curtea de Argeş, omul de afaceri Dumitru Tudor a fost la faţa locului să remedieze această situaţie. "Lucrurile sunt aproape rezolvate acolo, în cursul zilei, spaţiul acela va fi predat suplimentar unui chiriaş care se va ocupa de această chestiune. Nu am ştiut că se aruncă gunoaie acolo. Până acum spaţiul acela a fost închis, însă în ultimul timp, cineva a forţat uşa şi se vede clar ce s-a întâmplat... Era uşa închisă şi de 7 ani de când sunt eu aici nu s-a întâmplat aşa ceva. Este un spaţiu rămas dintr-unul mai mare şi cu această ocazie am analizat mai atent partea cadastrală", ne-a declarat ieri omul de afaceri Dumitru Tudor.
Ideal ar fi ca în fiecare situaţie când se semnalează astfel de cazuri din partea cititorilor, proprietarii, indiferent că sunt persoane fizice sau juridice, să ia măsuri. În ediţiile următoare vom reveni cu un alt caz care s-a discutat la ultima şedinţă de Consiliu Local, despre trei proprietăţi de pe strada Eroilor.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
