Concurs în administraţia publică
Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici (ANFP) lansează cea de-a X-a ediţie a "Competiţiei celor mai bune practici" din administratia publică din România, ce se adresează tuturor instituţiilor şi autorităţilor publice. Scopul acestui demers îl reprezintă identificarea iniţiativelor, experienţei şi rezultatelor deosebite, obţinute la nivelul autorităţilor şi instituţiilor publice din România. Pentru acest an, tematicile sunt următoarele: Pilonul 1 - "Protecţia mediului", o prioritate pentru administraţia publică, Pilonul 2 - "Implicarea cetăţenilor", premisă în definirea serviciilor publice şi Pilonul 3 - "Diversitate şi egalitate de şanse" pentru o administraţie publică atractivă şi competitivă. Perioada de înscriere în competiţie este 24 iulie-31 august 2017, iar înscrierea se face online, prin completarea unei aplicaţii, pe website-ul www.anfp.gov.ro, secţiunea Inovaţie şi Calitate/Competiţie. Concursul se va finaliza cu premierea celor mai bune practici în cadrul conferinţei internaţionale "Inovaţie şi calitate în sectorul public", precum şi cu diseminarea acestora la nivel naţional printr-un "Ghid de bune practici".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
