Bătrân de 70 ani, beat şi pe moped
Poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au oprit în trafic pe A.I. (70 ani), din municipiu în timp ce conducea o motocicletă pe strada Râmnicu Vâlcea. După ce l-au testat cu aparatul etilotest, s-a stabilit că acesta consumase băuturi alcoolice înainte să plece la drum. Acum, omul va trebui să dea socoteală în faţa judecătorilor, pentru că pe numele lui a fost deschis un dosar penal pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
