Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 07:18

"Sânge proaspăt" la Poliţia Judeţeană 

Treisprezece absolvenţi ai unităţilor de învăţământ ale Ministerului Afacerilor Interne şi-au început de ieri cariera de poliţist la IPJ Argeş. Pentru prima zi de muncă s-au prezentat 3 absolvenţi ai Academiei de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucureşti şi 10 absolvenţi ai Şcolii de Agenţi de Poliţie "Vasile Lascăr" din Câmpina. Aceştia îşi vor desfăşura activitatea în structurile de Investigaţii Criminale, în cele de Ordine Publică, atât în mediul urban, cât şi în mediul rural, dar şi la Compartimentul juridic.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It