Pompierii de la ISU Argeş, câştigătorii concursului zonal
Faza zonală a Concursului Serviciilor Profesioniste pentru Situaţii de Urgenţă a reunit la start loturi formate din subofiţeri de la inspectoratele din Argeş, Olt, Giurgiu şi Teleorman. Echipajele participante au avut de parcurs probele "Scara de fereastră", "Pista cu obstacole pe 100 m", "Ştafeta 4C 100 m" şi "Realizarea dispozitivului de intervenţie la motopompă", prin care şi-au demonstrat valoarea pregătirii şi a capacităţii de intervenţie în situaţii de urgenţă. Clasamentul la proba de individual a fost ocupat de pompierii de la ISU Argeş: locul I i-a revenit plt. mj. Cătălin Neculae Cătălin, locul II sg. maj. Ionuţ Samoilă, iar locul III - plt. Albert Baciu, de la Detaşamentul Curtea de Argeş. La proba pe echipe, podiumul a fost format din ISU Argeş, urmat de ISU Teleorman şi ISU Olt. La proba "Pista cu obstacole pe 100 m", individual, argeşenii s-au clasat pe primele trei locuri: plt. Albert Baciu, plt. Mihai Brăgărea şi sg. maj. Ionuţ Samoilă. După ce ISU Argeş s-a calificat pe primele locuri şi la celelalte probe pe echipe, clasamentul general a fost următorul: ISU Argeş - locul I, ISU Teleorman - locul II, iar ISU Olt - locul III.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
