Avansări şi la Jandarmeria Argeş
La începutul lunii, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş s-a desfăşurat ceremonialul militar organizat cu ocazia înaintării în gradul următor, la termen, a ofiţerilor şi subofiţerilor din cadrul instituţiei. Activităţile au debutat cu arborarea drapelului şi intonarea Imnului Naţional, în prezenţa întregului personal. Astfel, prin ordinul ministrului Afacerilor Interne au fost avansaţi în gradul de colonel 3 ofiţeri, de locotenent-colonel - un ofiţer, maior - un ofiţer, căpitan - un ofiţer şi locotenent - un ofiţer. De asemenea, prin ordinul inspectorului şef al I.J.J. Argeş au fost înaintaţi în gradul următor 10 subofiţeri din cadrul structurii.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
