Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 08:31

Boala a împins-o la un gest necugetat: şi-a dat foc şi apoi s-a aruncat în lac!

La sfârşitul săptămânii trecute, o femeie din Arefu şi-a dat foc, după care s-a aruncat într-un lac din curtea unei rude. Femeia în vârstă de 49 ani a plecat de dimineaţă de lângă soţul său, pentru ca mai apoi acesta să o găsească pe malul apei. A ajuns la spitalul din Curtea de Argeş cu arsuri pe 80% din suprafaţa corpului şi a rămas în continuare în atenţia medicilor. În spatele acestui gest disperat stă, din păcate, o problemă de sănătate. Soţul ei a spus că aceasta a suferit de curând o intervenţie de extirpare a unei tumori pe creier. Se pare însă că în urma operaţiei, efectele secundare ar fi şi unele tulburări de comportament...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It