Nu putea să ajungă la Ambulanţă...
În aceeaşi zi, în municipul nostru s-a solicitat de două ori sprijinul echipajelor de urgenţă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş să intervină la un caz în care bolnavul nu a putut să fie transportat până la Ambulanţă. Prima dată au venit în sprijin la ora 11.02, când pacientul în vârstă de 68 ani a fost transportat până la echipajul medical, iar a doua oară, la ora 17.55, când l-au dus până la domiciliul situat la etajul II al unui bloc de pe Bulevardul Basarabilor.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
