Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 10:42

A fost găsită moartă în grădină!

Echipajele SMURD au intervenit miercuri la 30 cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, iar la 5 dintre acestea s-a deplasat echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă. La ora 09.59, printr-un apel la 112 s-a cerut ajutorul medicilor să intervină la Sălătrucu. La faţa locului s-a deplasat un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat  de la Detaşamentul de Pompieri. Ajunşi la gospodăria indicată, au găsit o pacientă în vârstă de 70 ani, căzută în grădină. Bătrâna se afla în stop cardio-respirator şi, în ciuda eforturilor medicilor care au efectuat manevrele de resuscitare, nu s-a mai putut face nimic pentru ea...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

 

Pin It