Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 10:41

Furtuna i-a lăsat fără curent

După nici 30 minute de ploaie abundentă, în judeţ s-au înregistrat destul de multe pagube, printre care şi cele la reţeaua electrică. Luni de dimineaţă, la ora 06.00, CEZ Distribuţie Oltenia anunţa că 4 localităţi au rămas fără energie electrică, afectaţi fiind 505 consumatori. Este vorba despre Mioarele, Ciomăgeşti, Căteasca şi Nucşoara. Ieri, la închiderea ediţiei, încă se mai lucra la remedierea problemelor. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It