Incendiu la Sălătrucu
Duminică seara, la ora 20.22, un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş - Punctul de Lucru Tigveni s-a deplasat în localitatea Sălătrucu pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un depozit de lemne. În ciuda intervenţiei rapide a "luptătorilor cu focul", în incendiu au ars aproximativ 5 mc lemn de foc. Din cercetările efectuate la faţa locului, s-a concluzionat că depozitul a luat foc din cauza unui trăsnet.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
