Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 13:14

Prinşi cu lemne fără acte

 Zilele trecute, poliţiştii din cadrul Serviciului de Ordine Publică, împreună cu specialişti din cadrul Gărzii Forestiere Ploieşti, au acţionat în zona de nord a judeţului Argeş pentru prevenirea şi combaterea activităţilor ilegale în domeniul circulaţiei, depozitării, prelucrării şi comercializării materialului lemnos. Cu această ocazie au fost verificate 14 vehicule care transportau material lemnos. În urma acţiunii au fost depistaţi 3 bărbaţi, cu vârste cuprinse între 45 şi 59 ani, care transportau sau deţineau cantitatea totală de 7,737 mc material lemnos fără a deţine documente de provenienţă sau transport. Cele trei persoane au fost sancţionate contravenţional, conform Legii 171/2010, cu amenzi în valoare totală de 13.000 lei.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It