Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 13:14

Jandarmi argeşeni care "au predat" armele

 

Săptămâna trecută, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş a avut loc o ceremonie festivă în cadrul căreia conducerea a adus mulţumiri pentru activitatea depusă colegilor care au ales să se dedice familiei, prin trecerea în rezervă. Lista celor care s-au retras este următoarea: col. Vasile Prodănel, maistru militar principal Iuliean Candet, plutonierii adjutanţi şefi Stelian Barbu, Cătălin Chiril, Gheorghe Gheorghe, Ion Gheorghiţă, Iulian Gingu, Vasilică Eugen Ionică, Petrişor Ioniţă, Cristian Alexandru Mărăcineanu, Ion Narcis Nica, Ionuţ Marius Nicoară, Viorel Daniel Niţescu, Victor Păduraru, Ionel Rizică, Marius State, plutonierii adjutanţi Gicu Acea, Marian Bica, Gabriel Deaconu, Dan Miloiu şi plutonierii majori Marian Gheorghe, Alexandru Ghiberdel, Constantin Robert Mosoiu şi Eugen Trandafir.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It