Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 13:15

La plimbare pe moped, în stare de ebrietate

 

Zilele trecute, agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat pe P.G. (56 ani), din localitate, în timp ce conducea un moped pe DJ 704G, pe raza comunei, fără a poseda permis de conducere şi aflându-se sub influenţa băuturilor alcoolice. Acesta a fost condus la Spitalul Municipal Curtea de Argeş pentru recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal şi bărbatul va suporta rigorile legii.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It