Jandarmii au asigurat paza la slujbele de la Mănăstire
Luni şi marţi, peste 40 jandarmi argeşeni au asigurat măsurile de ordine la Mănăstirea Curtea de Argeş cu prilejul sărbătorii creştin-ortodoxe Sfântul Voievod Neagoe Basarab şi al hramului Catedralei Arhiepiscopale. Participanţii au trebuit să respecte măsurile stabilite de organizatori, precum şi indicaţiile şi îndrumările jandarmilor, să manifeste răbdare, astfel încât să nu se ajungă la crearea de situaţii care să genereze busculade sau aglomerări nejustificate, să evite implicarea în conflicte de orice natură şi să acorde o atenţie deosebită bunurilor şi obiectelor personale (genţi, poşete, bagaje etc.), evitând pe cât posibil să aibă la vedere obiecte de valoare care ar fi putut atrage atenţia persoanelor cu intenţii rele.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
