Incendiu pe str. Militari din Curtea de Argeş

Duminică, în jurul orelor 14.00, pompierii militari din cadrul Detaşamentului Curtea de Argeş au intervenit la una din gospodăriile din zona unităţii militare din municipiu, acolo unde izbucnise un incendiu puternic. La faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje cu apă şi spumă, precum şi o ambulanţă SMURD. După aproape trei ore, pompierii au reuşit să stingă incendiul. Din primele verificări, pagubele sunt următoarele: a ars acoperişul casei pe o suprafaţă de 130 mp şi ce a mai fost depozitat în pod - 4 mc de cherestea, alcool şi materiale textile. Cauza incendiului a reprezentat-o focul deschis în aer liber şi, din fericire, nu s-au înregistrat victime.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
