Ziua Persoanelor Vârstnice, sărbătorită şi la Curtea de Argeş
La Centrul de zi pentru recreere, beneficiarii au participat la festivitatea dedicată acestei zile. Gazda, Mariana Moise, le-a multumit beneficiarilor pentru participarea la activitate şi le-a înmânat diplome de recunoştinţă din partea S.P.A.S. Curtea de Argeş. Prof. Constantin Voiculescu a mulţumit Primăriei şi Consiliului Local pentru înfiinţarea acestui centru al pensionarilor, loc unde sunt primiţi cu căldură şi bunăvoinţă de cele trei angajate şi le-a urat beneficiarilor sănătate şi multe bucurii. De asemenea, a luat cuvântul şi prof. Ion Vasilescu, care le-a cerut pensionarilor o mai mare participare la activităţile cultural-religioase, pe lângă cele de recreere zilnice.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
