Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 14:31

A suferit un infarct miocardic şi a avut nevoie de transport cu elicopterul la Bucureşti

Vineri, în jurul orelor 15.45, un echipaj al ambulanţei a transportat până la Stadionul Municipal un pacient care a fost internat la Spitalul Curtea de Argeş şi care a avut nevoie de ajutorul unui echipaj cu elicopterul SMURD ca să fie transportat la Bucureşti. Omul trebuie să facă o intervenţie chirurgicală de urgenţă şi un implant cu stent. Acesta este motivul pentru care s-a decis transportarea lui cu elicopterul. De la Curtea de Argeş, bărbatul a fost dus la unul din spitalele mari din Bucureşti, acolo unde se pot face astfel de operaţii.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It