Două dosare penale într-o zi!
"Norocoşii" au fost doi conducători auto opriţi în trafic de agenţii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş, care s-au urcat la volan deşi consumaseră băuturi alcoolice. Primul, S.I., în vârstă de 52 ani, din comuna Corbi, a fost condus la Spitalul Municipal Curtea de Argeş pentru recoltarea de probe biologice de sânge. În aceeaşi zi, la scurt timp, a fost oprit şi C.F., în vârstă de 35 ani, din Bucureşti. Cum poliţiştii au avut bănuieli că ar fi consumat alcool, l-au testat cu aparatul etilotest. Ulterior, şoferul a fost condus tot la Spitalul Municipal pentru recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În ambele cazuri a fost întocmit câte un dosar penal pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice a unui vehicul pe drumurile publice.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
