"Ştafeta Veteranilor" ajunge şi la Curtea de Argeş!
"Ştafeta Veteranilor", un eveniment aflat la cea de-a IV-a ediţie, este o acţiune desfăşurată la nivel naţional ce integrează eforturile a 50 atleţi care să acopere peste 2.000 km de alergare, în scopul promovării valorilor naţionale şi a respectului faţă de veteranii şi eroii României. Deschiderea evenimentului este programată în data de 11 octombrie, la Bucureşti, iar în Curtea de Argeş va ajunge vineri, 13 octombrie. În organizarea acestei acţiuni se vor implica autorităţile locale şi membrii Asociaţiei Sportive "Vânătorii Posadei", prin preşedintele Gheorghe Florescu, precum şi voluntari INVICTUS.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
